Українська вишиванка ручної роботи: види та особливості

09.09.2020 20:39

Українська вишиванка ручної роботи: види та особливості

Український фольклор йде коріннями в стародавні часи та є по-справжньому культурною світовою спадщиною. Різні звичаї збереглася і до сьогоднішніх днів у вигляді національної кухні, керамічних виробів, прекрасного текстилю з оригінальними малюнками. Вишиванка має як практичне значення, так і глибокий магічний сенс. Але сьогодні можна купити не тільки предмети одягу, серед покупців також дуже цінується захисна маска з вишивкою.

Ексклюзивні речі з українською душею

Сьогодні пропонуються вироби в різному дизайні. Вишиванка на хлопчика або на дівчинку має безліч кольорів, розмірів та варіацій. Вона привертає увагу покупців з різним поглядом на національний одяг.

Україна є історичною батьківщиною вишиванки. Цей одяг виготовляється у вигляді сорочки з льону або бавовни, при цьому прикрашається візерунками, які робляться вручну.

За традицією вишивка робиться декількох видів:

• одяг для дітей – восьмикутна зірка;

• вироби для жінок – птиці, рослинність, квіти;

• сорочки для чоловіків – геометричні малюнки.

Головна перевага, заради чого безліч людей хочуть придбати вишиванку – велике різноманіття відтінків та величезний вибір малюнків. У всіх регіонах України є особливий орнамент, що відображає традиції та спеціалізацію людей в стародавні часи. Візерунок та забарвлення вишиванки мають історичні «коріння», так будь-яка людина зможе стикнутися з минулим своєї країни.

Вишиванки виготовляються в різних напрямках:

1. Київська. Одяг обшивається грубими пухнастими нитками, за рахунок цього малюнки виглядають об'ємними. Слабожанщіна з давніх часів є батьківщиною вишивки в формі квіток хмелю, грон винограду, квадратів та ромбів.

2. Чернігівська. Характеризується великою кількістю орнаментів білого кольору на білому фоні, де додаються чорні та червоні нитки. Головна особливість – невеликі стежки доповнюються бісером.

3. Тернопільська. В цьому випадку вишивка доповнена бавовняними нитками, так виходять більш щільні стежки. Рукава покривають червоними та чорними виразними візерунками.

4. Подільська. Має схожі риси, як і всі вишивки в інших регіонах України, але характеризується різноманіттям кольорів при виготовленні дрібних візерунків. Основний орнамент зроблений в одному кольорі.

5. Буковинська. Використовується спосіб вишивання хрестиком з застосуванням срібних та золотих ниток – це відмінна риса вишиванки для цієї області.

6. Карпатська. Гуцули вважаються історичними прабатьками західних українських традицій. Сорочки та сукні вони прикрашали зображеннями квітів, птахів, тварин. Комбінація жовтих, червоних та зелених ниток виглядає досить святково.

Вишиванка не обмежена традиційними мотивами. Сьогодні дизайнери виготовляють одяг, куди додають свій авторський почерк. Ці вироби не втратили первісний колорит, але отримали нове звучання в руках майстрів своєї справи.

Вишиванка є недорогим але унікальним варіантом створити власний дивовижний образ на кожен день, це культурна спадщина українського народу яка доступна сьогодні кожній людині.

2024 © "klubochek.net". Все права защищены. Карта сайта.